۳

از نه گفتن هراسی نداشته باشید (مهم)

از نه گفتن هراسی نداشته باشید (مهم)

صد قدم تا شمای بهتر

قدم 99

از نه گفتن هراسی نداشته باشید


ما در زندگی بجای اینکه بیشتر به دیگران نه بگوییم؛ آری میگوییم، و بعد از آن به هر کس که میرسیم از زندگی خود ناله و شکایت میکنیم. شاید شما فکر کنید گفتن کلمه نه بی ادبی است و امکان دارد دیگران از شما فاصله بگیرند ولی این کلمه جادویی روی واقعی خیلی از اطرافیان شما را نشان خواهد داد.

بیشتر دوستان ما تا زمانیکه ما باب میل آنها هستیم ما را دوست دارند و برای اطمینان از حرف من، چند باری به آنها نه بگویید تا خودتان متوجه شوید کلمه نه خودش یک جمله ی کامل است و با گفتنش بیشتر مواقع روان خود را آرام میکنید.

از همین حالا به خود قولی دهید که به راحتی گفتن کلمه آری از کلمه نه استفاده کنید. من قول میدهم خود شما خاطراتی دارید که اگر به آنها نه میگفتید خیلی بهتر میشد.

کار دوستان شما با شما هرگز تمام نمیشود؛ پس برای رفع این مشکل بعضی مواقع به آنها نه بگویید. اگر دوستان شما، بسیار زود رنج هستند که با شنیدن این کلمه ساده ناراحت میشوند، رفاقت با آنها کمی سخت است زیرا آنها ظرفیت شنیدن حتی یک کلمه دو حرفی را هم ندارند. همانطور که شما نباید از گفتن این کلمه ترسی داشته باشید از شنیدن آن هم نباید ناراحت شوید و قبول کنید که بعضی مواقع باید نه بشنوید. از همین حالا هرکس خواست شما را از پیشرفت کردن به هر دلیلی دور کند فقط کافی است بگویید نه.


قدم 99 از 100

بقیه قدم ها: صد قدم تا شمای بهتر

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۳ دیدگاه
 1. avatar
  رویا رویایی
  معمولا میخوام بگم نه ولی تمرین میخواد زیاد نمیتونم
  • avatar
   بله با تمرین همه چی اوکی میشه :)
 2. avatar
  سلام:)
  منم خیلی مشکل داشتم تو نه گفتن...

  دوستان؟
  اونا نه گفتن رو دوست دارند خوششون میاد ولی اصلا نه شنیدن رو نمیپسندن
  • avatar
   سلام :)
   جدی؟ خوبه پس :)
  • avatar
   سر زدیم :)
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید