۱

موفقیت بدون اشتباه کردن محال است

موفقیت بدون اشتباه کردن محال است

صد قدم تا شمای بهتر

قدم 56

موفقیت بدون اشتباه کردن محال است
شما اگر اشتباه نکنید راه درست را پیدا نمیکنید زیرا درصد اینکه شما در وهله ی اول کاری را درست انجام دهید بسیار پایین است. تمامی ما اینطور آموزش دیده ایم که هرگز اشتباه نکنیم و همیشه کارمان را درست انجام دهیم. من از شما پرسشی دارم اگر شما کاری امتحان نکنید و در آن اشتباه نکنید آیا میتوانید آن را درست انجام دهید؟ شما اگر میخواهید کیک درست بکنید امکان ندارد که آشپزخانه را کثیف نکنید. شما اگر وارد اتاق عمل بشوید فکر میکنید که جراح در حال سلاخی کردن بیمار است. باید دست به خطر و اشتباه بزنید و بهتر است بگویم کاری را خراب کنید تا بتوانید آن را درست انجام دهید. اگر شما صاحب فرزند هستید هیچگاه او را از اشتباه کردن نترسانید و بدتر از آن او را بخاطر اشتباهاتش تنبیه نکنید. اگر فرزند شما از پس کاری بر نمی آید دلیلی ندارد که او را بی عرضه خطاب کنید زیرا خود شما هم کارهایی را بلد نیستید که انجام دهید. اگر فرزند شما گواهینامه رانندگی گرفته است به او فرصت راندن خودرو را بدهید و اگر او از این کار سر باز میزند شما او را مشتاق به این کار بکنید. من پدران خود خواهی را میشناسم که به فرزندان خود، اطمینان ندارند و همیشه میگویند: اینها عرضه هیچ کاری را ندارند. در کاری که عاشقش هستید تاجایی که میتوانید خراب کاری بکنید تا تمامی چم و خَم کار دستتان بیاید. از همین حالا به خود قولی دهید، که دیگر از اشتباه کردن هراسی ندارید و به تمامی اشتباهات گذشته خود افتخار میکنید.


قدم 56 از 100

بقیه قدم ها: صد قدم تا شمای بهتر

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۱ دیدگاه
    • avatar
      :)
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید <