۰

چگونه حافظه قوی داشته باشیم؟

چگونه حافظه قوی داشته باشیم؟

صد قدم تا شمای بهتر

قدم یازدهم

حافظه

خیلی از انسانها به این معروف هستند که حافظه بسیار خوبی دارند، فکر میکنید این حرف چقدر صحت دارد؟ نظر شما درباره داشتن یک حافظه خوب چیست؟ آیا شما فکر می‌کنید برای داشتن یک حافظه خوب باید از خانواده ای باشید که افراد آن دارای حافظه خوبی بودند؟داشتن یک حافظه قدرتمند هیچ ربطی به خانواده شخص ندارد. برای نمونه: پدر و مادر بتهوون اصلا زرنگ نبودند یا پدر و مادر امیرکبیر جزو نوابغ نبودند.

تا به حال شده بدن شما روی دستتان برای مدت طولانی قرار گرفته شده باشد و زمانی که میخواهید دستتان را تکان دهید نمیتوانید؟ این حالت بیشتر در هنگام خواب رخ میدهد. حافظه ما هم درست بمانند عضله عمل میکند اگر شما از آن کار نکشید ضعیف و ناتوان خواهد شد. علم امروز به ما نشان میدهد اشخاصی که از ذهن و حافظه خود کار نمی‌کشند دچار امراضی مثل فراموشی در سن بالا خواهند شد. شما با تمرین کردن میتوانید حافظه خود را تقویت کنید البته نقش مواد غذایی را هم نمی‌شود بی اثر دانست.

پیشنهاد من به شما برای تقویت حافظه یادگیری یک زبان خارجی است اگر شما می‌گویید من یک زبان را بلدم پس یک زبان جدید را از سر بگیرید. اگر فکر می‌کنید سنتان بیشتر از این است که بتوانید زبان جدیدی را یاد بگیرید پس مطالعه تان را زیاد کنید. یک شماره تلفن را به حافظه بسپارید و بعد از چند روز بررسی کنید که آیا آن را به خاطر می‌آورید. اگر به ریاضی علاقه‌مند هستند می‌توانید اعداد مثلا مضرب ۳ یا مضرب ۷ را بشمارید و یا چهار عمل ریاضی را روی اعداد مختلف در ذهنتان محاسبه کنید.

لبتون همیشه خندون ;-)


قدم 11 از 100

بقیه قدم ها: صد قدم تا شمای بهتر

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۰ دیدگاه
اولین دیدگاه این مطلب را ارسال کنید.
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید