۱

برای دیگران بدون منت کاری انجام دهید

برای دیگران بدون منت کاری انجام دهید

صد قدم تا شمای بهتر

قدم ۲۰

برای دیگران بدون منت کاری انجام دهید

برای دیگران بدون منت کاری انجام دهید این قدم برای ما می‌تواند یکی از قشنگ ترین و بهترین قدمهای زندگی باشد.

ما باید کمک کردن به دیگران را برای خود تبدیل به عادت بکنیم تا خداوند آنها را با قدرت بیشتری به سوی ما بازگرداند. هر زمان که انسان کاری را برای دیگری می‌کند احساسی درونش بوجود می‌آید که آن احساس با هیچ چیز دیگر قابل برابر نیست. فکر نکنید که شما حتما باید برای انسان‌ها کاری بکنید، شما اگر میتوانید به حیوانات هم کمک کنید زیرا آنها هم جانداران خداوند هستند. اگر خداوند حیوانی را دوست نداشت که او را نمی‌آفرید پس هرچیز که او آفریده درونش حکمتی است. اگر شما به کسی کمک میکنید اجازه ندهید که دیگران از آن مطلع شوند. شاید شما بگویید من خودم محتاج به کمک هستم و نمیتوانم به کسی کمک کنم ولی منظور من از کمک کردن همیشه مالی نیست. زمانیکه شما می‌بینید پیر مرد و یا پیر زنی سبدی را حمل میکنند که سنگین است با کمک کردن به آنها کاری را کرده‌اید که با کمک مالی قابل مقایسه نیست. هر کاری که از دستتان بر می‌آید برای دیگران بکنید و این اصطلاحات بی ریشه دیگران که میگویند: توی این دوره زمانه به کسی خوبی نیامده را فراموش کنید. افرادی که پیروی کننده این مزخرفات هستند تبدیل به انسانهای سنگ دلی شده‌اند که باید از آنها دوری کنید. برای کمک کردن به دنبال بهانه نباشید و به خدا نگویید اگر فلان کارم درست شود فلان مقدار را کمک خواهم کرد شما قبل از اینکه کارتان درست شود کمک تان را بکنید و سخاوتمند باشید.


قدم 20 از 100

بقیه قدم ها: صد قدم تا شمای بهتر

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۱ دیدگاه
 1. avatar
  کمک به دیگران گاهی یک لبخند هم هست وقتی کسی ناراحت است شاید با لبخند ما کمی انرژی بگیرد

  بله درسته مطلب خوبی بود ممنون

  :)
  • avatar
   درسته 
   ی لبخند گرم و مهربون بهش تحویل بدی :)
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید