۲

اطرافیان خود را تشویق کنید

اطرافیان خود را تشویق کنید

صد قدم تا شمای بهتر

قدم ۲۱

اطرافیان خود را تشویق کنید

تنها یک دسته انسان وجود دارد که از تشویق کردن دیگران خودداری میکنند و آنها را انسان‌های حسود میخوانند.

شما بایستی با اطرافیان خود به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید دیگران با شما رفتار کنند. اگر کسی کارش را به خوبی انجام داد از او تشکر کنید و عمل او را تشویق کنید. هیچگاه نگویید که او وظیفه‌اش را انجام داده است و کار خاصی نکرده. اگر شما صاحب فرزند هستید همیشه آنها را برای کارهایی که انجام میدهند تشویق کنید و نگویید چه کسی این کار را با ما کرد که من هم بکنم! شما باید تصمیم بگیرید برای هر کاری که دیگران انجام میدهند آنها را تشویق کنید. اگر کسی به شما گفت: من میخواهم یک کاری را یاد بگیرم هرگز به وی نگویید این کار تو نیست و یا تو بی عرضه هستی همیشه آنها را تشویق کنید و ترس شروع آنها از آن کار کم کنید.

تجربه نشان داده است اشخاصی که از سوی دیگران تشویق شده‌اند درصد موفقیت‌های آنها بیشتر از کسانی بوده که هیچگاه تشویق نشده‌اند. شما با کلمات و برخوردتان میتوانید روی هرکس تاثیر بگذارید پس مواظب کلمات خود باشید. حواستان به چیزهایی که میخواهید به دیگران بگویید باشد که خدایی ناکرده حرفهای شما بوی حسادت ندهند. اگر خبری را شنیدید مانند: یکی از دوستانتان در کاری موفق شده برایش خوشحال شوید و با او تماس بگرید، موفقیتش را تبریک بگویید و برایش آرزوی بیشتر از آن را بکنید. زمانیکه شما این کار را میکنید نیروی خوبی را رها میسازید و در پاسخ خوبی به سوی شما باز خواهد گشت.


قدم 21 از 100

بقیه قدم ها: صد قدم تا شمای بهتر

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۲ دیدگاه
 1. avatar
  اوهوم درسته
  افرین به کسانی که حسود نباشند باعث به وجود اومدن نیرو های خوب هستند
  وممنون از شما به خاطر سایت عالیتون واقعا مطالب مفیدی میگذارید
  امیدوارم تا همیشه به این کارتون ادامه بدهید ممنون مرسی
  :)
  • avatar
   درسته 
   نیروی خوب چ حس خوبی هست کنارت باشه
   ممنون از شما :)
 2. avatar
  همینه واقعا!!
  انرژی مثبت رو داشته باشیم و به بقیه هم منتقل کنیم با تشویق یا هر چی که کمک کنه:)
  • avatar
   اره :)
   میگم میخوای بیام دست بزنم تشویق کنم برای کنکورت؟  ;-)
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید