۳

چه کاری مناسب است و چه کاری مناسب نیست

چه کاری مناسب است و چه کاری مناسب نیست

صد قدم تا شمای بهتر

قدم ۲۳

چه کاری مناسب است و چه کاری مناسب نیست

قبل از انجام هرکاری از خودتان بپرسید چه کاری مناسب و چه کاری مناسب من نیست؟ کارهایی که از هر لحاظ ذاتش مثبت است را بدون فکر کردن انجام دهید ولی اگر ذره‌ای در آن شک دارید لازم است قبل از انجامش کمی فکر کنید. برای نمونه اگر دوست شما مریض شده و در بیمارستان بستری است بهترین کار این است که به عیادتش بروید زیرا این دیگر فکر کردن نیاز ندارد. روزانه از خودتان بپرسید چه کاری زندگی‌ام را بهتر میکند و همان کارها را انجام دهید. خیلی از اتفاقات ناگوار زندگی ما نشات گرفته از این همین پرسش ساده است که ما آن را از خود نمیپرسیم و پیش خود فکر میکنیم اتفاقات بد هیچگاه برای ما رخ نمی‌دهند.

برای نمونه: اگر شما در شب دید خوبی برای رانندگی ندارید بدون فکر کردن آن را انجام ندهید. شما در هر موقعیتی از زندگی میتوانید از خود بپرسید کدام کار بهتر است و همان را انجام دهید. نمونه دیگر: اگر شما به هر دلیلی علاقه خاصی به خرید اینترنتی مثل من دارید باید آگاه باشید محصولات الکترونیکی را نمیشود از روی عکس و نوشته انتخاب کرد مگر اینکه شما آن محصول را خوب بشناسید. خیلی جالب است انتخاب های درست در زندگی به راحتی قابل تشخیص هستند ولی این خود ما هستیم که آنها را نادیده میگیریم. پرسشهای هر شخص سطح کیفی زندگی آن فرد را بالا میبرد و مسیر موفقیت را برایش هموار میکند. از همین حالا تصمیم بگیرید که همیشه از خود بپرسید آیا این کار آیا این لباس آیا این غذا آیا این انتخاب آیا... برایم مناسب است یا نه؟


قدم 23 از 100

بقیه قدم ها: صد قدم تا شمای بهتر

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۳ دیدگاه
 1. avatar
  درست است واقعا خیلی از مشکلات رامیشه با یک سوال ساده وجواب دادن به اون از وقوع حوادث بد جلوگیری کرد

  ممنون
  • avatar
   درسته
   خواهش
  • avatar
   😊
  • avatar
   :)
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید
مسابقه