مسابقه ذهن زیبای من + 15 نفر تا الان شرکت کردن

مسابقه ذهن زیبای من + 15 نفر تا الان شرکت کردن

درود بر شما دوستان عزیز :)

چند وقتی به دلیل کار نبودم ولی با دست پر اومدم، با یک مسابقه و جایزه ۱۷۵ تومنی برای شما، هر چند ناقابله :)

پیشنهاد میکنم یا صوت گوش کنید یا متن بخونید.


خلاصه ای از مسابقه:

به شکل خلاصه مسابقه از این قرار هست که شما به شکل مقاله یا صوت یک رخداد منفی از زندگی خودتون رو به شکل مثبت بازگو میکنید و نکات مثبتی در دل اون اتفاق بد رو پیدا و به زبان خودتون تشریح میکنید، برای شرکت در مسابقه یک ماه فرصت دارید و به سه نفر اول جوایز نقدی (۱۰۰ هزارتومن، ۵۰ هزارتومن، ۲۵ هزارتومن) داده میشه.


هدف از مسابقه:

هدف از مسابقه این هست که حداقل برای یک بار هم که شده به رخدادهای منفی، با دید منفی، نگاه نکنید، چرا که ظاهر رخدادها منفی هستند و در دل این رخدادها بسیاری از نکات مثبت رو میشه برای قدم‌های آتی کسب کرد.

شرح مسابقه:

در زندگی همه ما حتما رخدادهای بد اتفاق افتاده ولی شاید گفت ظاهر این رخدادها بد بودن، ولی وقتی به عمق رخداد نگاه میکنیم خیلی درس‌ها ازش میگیریم، پخته تر میشیم، تجربیاتمون بالاتر میره، قدم‌های فردامون رو محکم تر برمیداریم و شاید دیگه مثل گذشته از افتادن نترسیم چون تجربه داشتیم، اینها ممکنه فقط بخشی از اثرات رخدادهای به ظاهر منفی باشه، حتی شاید مرگ یکی از عزیزانمون که باعث میشه روی پای خودمون وایستیم، یا شاید شکست عشقی که باعث میشه خودمون رو پیدا کنیم، نمرات بد یا کسب رتبه نه چندان خوب که باعث میشه تجربمون تو امتحان های بعدی بیشتر بشه، تصادفی که باعث میشه همیشه دیگه با دقت رانندگی کنیم و ...

برای شرکت در این مسابقه کافیه اون رخداد بد رو به شکل یک متن تلنگرآمیزی که جنبه مثبت داشته باشه تشریح کنیم، مهم شرکت کردن شماست مهم یک لحظه مثبت فکر کردن شماست و مهم تقویت هنر شما برای دیدن نگاهی متفاوت در اطراف هست، نگاهی که اگر با هنری زیبا، امیخته بشه یک ذهن زیبا رو ایجاد میکنه و این ذهن زیبا، زندگی زیبا میسازه :)

اینکه به هر آنچه که اتفاق میوفته همون‌طوری نگاه کنیم، هنر نیست، اینطوری به شما ادم منطقی هم نمیگن. توجه کردی وقتی کنار یک نقاش حرفه ای هستید و داره نقاشی زیبایی رو طراحی میکنه چه لذتی میبرید؟ توجه کردید وقتی کنار یک موسیقی دان در حال نوازندگی هست چه لذتی میبرید؟ قطعا آدم اگر منطقی باشه عاشق هنر هم هست. پس فقط به ظاهر اتفاق ها نگاه نکنید بلکه به عمق توجه کنید و هنرمندانه ببینید.

نمونه این جور متن‌ها توسط خودم (البته صوتی هست این) ۳۶ واحد در دانشگاه حذف کردم ولی ۳ ساله لیسانس گرفتم


نحوه امتیاز دهی:

۱ امتیاز صوت:

پیشنهاد میکنم صوت ارسال کنید چرا که صوت قدرت نفوذ بیشتری داره تا متن، و همینطور صوت دارای احساسات بیشتری از نویسنده هم هست  تا متن. برای همین یک امتیاز به کسانی که صوتی در این مسابقه شرکت کنن داده میشه. (علت اینکه فقط یک امتیاز گذاشتیم این هست که ممکنه شخصی دوست نداشته باشه صوت انتشار بده و یک حریم شخصی برای خودش تعریف کرده. برای همین یک امتیاز هم براش در نظر گرفتیم) 

 هر چند ممکنه صوت تاثیر بیشتری داشته باشه و اون احساساتی که میخواید داخل متن بگنجونید رو میتونید در صوت به شکل زنده اجرا کنید. و امیدوارم شما به خاطر همین یک امتیاز صوتی ارسال کنید چرا که اینطوری مجبور میشید بارها متن خودتون رو بخونید و این کمک به هدف ما در این مسابقه میکنه. هدفی که قرار هست شما رو به سمت مثبت فکر کردن تشویق کنه. هر چند در هنگام امتیاز از نگاه من و اقای سلطانی بزرگوار فرقی نداره بین کسی که متن ارسال میکنه یا صوت ارسال میکنه. در حد همین یک نمره فرق داره.

۳ امتیاز اشتراک‌گذاری:

اگر وبلاگ دارید حتما متن یا صوت رو در وبلاگ خودتون انتشار بدید و اگر در انتهای پست خودتون بقیه دوستان رو هم تشویق به شرکت در این مسابقه کنید ۳ امتیاز دیگه هم به شما داده میشه،چرا که باعث رونق این فرهنگ مثبت در فضای نت میشه. سعی کنید حتما این کار رو بکنید و دوستانتون رو به داشتن یک ذهن زیبا تشویق بکنید. هر چند این کار شما انقدر باارزش هست که نمیشه امتیازی روش گذاشت.

مثل این مثلا: حتما در مسابقه ذهن زیبای من شرکت کنید (لینک کنید تا دوستانتون راحت وارد این صفحه بشن)

دوستانی که وبلاگ ندارن و تمایل دارن ۲ امتیاز بگیرن کافیه وارد تلگرام ذهن زیبا بشن و پست مربوط به مسابقه رو یا در کانالشون به اشتراک بذارن یا در گروه‌هایی که دارن و بعدش به ایدی من پی ام بدن تا ۲ امتیاز بهشون داده بشه.

یعنی کسی که صوت به ما ارسال کنه و در وبلاگش یا در گروه‌ها و کانال های تلگرام دوستانش رو دعوت به مسابقه بکنه به راحتی میتونه ۴ امتیاز بگیره.

۱۶ امتیاز دیگه:

۱۶ امتیاز میمونه، ۶ امتیاز بنده حقیر بعد از خوندن متن یا شنیدن صوت مشخص میکنم و ۱۰ امتیاز توسط آقای سلطانی مشخص میشه (آقای سلطانی یکی از بهترین گوینده‌ها و دکلمه گویان کشور هستند که صدای بی‌نظیری دارند، که افتخار دادن و داوری این مسابقه رو قبول کردن)

درضمن بنده رشوه هم قبول نمیکنم حتی شما دوست آشنا :)))


جوایز مسابقه:

هر چی تعداد شرکت کننده‌ها بیشتر باشه برنده‌ها بیشتر هستند، مثلا چطوری؟

اگر زیر ۲۰ نفر شرکت کردن یک نفر برنده انتخاب میشه و ۱۰۰ هزار تومن جایزه نفر اول میشه

اگر بین ۲۰ الی ۳۰ نفر شرکت کنن ۲ نفر برنده انتخاب میشن، نفر اول ۱۰۰ و نفر دوم ۵۰ تومن

اگر بالای ۳۰ نفر شرکت کنن نفر اول ۱۰۰، نفر دوم ۵۰ و نفر سوم ۲۵ تومن

ولی در حقیقت مهم نیست چند نفر در این مسابقه شرکت میکنن. مهم خوب فکر کردنه، چه یک نفر چه صد نفر. ولی خب اگر تعداد شرکت کنندگان زیاد بشه جایزه مسابقه و همینطور تعداد برندگان بیشتر میشه تا شانس برنده شدن به قوت خودش باقی بمونه.


نکات تکمیلی مسابقه:

۱) صوتی یا مقاله که ارسال میکنید باید چند خط یا چند دقیقه باشه خیلی مهم نیست. ولی بدونید نوع گویش شما و اون احساساتی که در کلمات ادا میکنید و محتوای متنی مهم است. طولانی هم باشه چه بهتر. اگر هم مقاله ارسال میکنید مهم نیست ۲ خط میخواد باشه یا ۲ صفحه، مهم نحوه انتقال اون انرژی مثبت است، حالا چه با زبان ساده و چه با زبان ادبی. 

۲) بعد از نوشتن مقاله یا ضبط صوت باید به ما اعلام کنید تا ما شما رو در مسابقه شرکت بدیم. اسم دوستانی که در مسابقه شرکت میکنن زیر همین پست نوشته میشه.

۳) دوستانی هم که اصلا وبلاگ ندارن میتونن به این ایدی تلگرام کنن و متن یا صوت خودشون رو در جهت شرکت در مسابقه اعلام کنن

۴) جالبه بدونید که این امکان است متن یا صوت شما توسط گروهی حرفه ای در تئاتر هم به اجرا در بیاد و یا اقای سلطانی متن های منتخب رو با صدای زیباشون دکلمه کنن.

۵) دوستانی که وبلاگ دارن و میخوان در این مسابقه شرکت کنن حتما در انتهای عنوان پست وبلاگشون از عبارت ذهن زیبای من استفاده کنن تا به راحتی بشه متن ها رو در وبلاگ های بقیه دوستان پیدا کرد.

۶) یک ماه تقریبا وقت هست و یک هفته مونده به پایان سال برنده ها رو اعلام میکنیم.

۷) اگر داستانی از زندگی واقعی خودتون به ذهنتون نمیاد، میتونید داستان های بقیه رو طبق شرایط مسابقه نقل کنید و یا از قوه تخیل برای ایجاد یک داستان استفاده کنید.


و در اخر اینکه هر کسی در این مسابقه شرکت کنه برنده هست چرا که برای چند لحظه هم شده مثبت فکر کرده :)


۲۰ بهمن:

۱۰ نفر تا الان شرکت کردن و به زودی متن و صوت‌هاشون رو در سایت قرار میدم.

۲۷ بهمن:

۱۵ نفر تا الان شرکت کردن :)

در روزی بسیار نزدیک همه ما دستانمان از دنیا کوتاه خواهد شد و گدای چند صلوات از انسان های روی زمین می‌شویم، پس من هر شب برای بازدیدکنندگان سایتم صلوات میفرستم، یعنی برای تو که این متن را میخوانی، حال می‌شود تو هم برای من بفرستی؟ :)
جهت دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود ، در خبرنامه عضو شوید
۱۴ دیدگاه
  • avatar
   حتما شرکت کن :)
  • avatar
   ان شالله نه
   حتما :)
 1. avatar
  میدونین من انقد مثبت اندیش شدم که دیگه مشکلی نمیبینم اصلا که بخوام شرحش بدم:))

  اینم 20 امتیاز:)
  • avatar
   اگر مثبت اندیش باشی شرکت میکنی ۲۰ امتیازی :)
   چرا که با این کار باعث میشی بقیه دنبال کنندگان وبلاگت تاثیر مثبت اندیشی رو در تو ببینن، و از طرفی تو رو قبول دارن چرا که میشناسنت. پس حرف هات رو هم بهتر قبول دارن وقتی این رو در قالب یک داستان بگی. تازه با این کار بقیه رو هم تشویق میکنی شرکت کنن.
   وقتی بچه بودم یکی از دیالوگ های رئیس مزرعه ملکه ذهنم شد. میگفت یک مرد قوی از خودش دفاع میکنه و یک مرد قوی تر از دیگران.
   حالا من و شما که مثلا قوی هستیم باید به سمت قوی تر بودن پیش بریم :)))
 2. avatar
  علیرضا امیدیان نسب
  سلاممممم
  چشم چشممم چه خوبه من صددرصد شرکت میکنم و بقیه رو هم به مسابقه دعوت میکنم
  من تو وبلاگ بیان به اسم منبع انرژی مثبت میشناسن و خیلی مطلب انرژی مثبت میذارن و برای همین بقیه رو دعوت میکنم از الان میشینم پای اون نوشته و براتون ارسالش میکنم
  • avatar
   درود بر تو
   خیلی هم عالی
   خوشحالم که قصد شرکت دارید. منتظر هستم :)
  • avatar
   کافیه متن رو توی همون وبلاگ خودتون ارسال کنید و لینک پست رو برامون ارسال کنید.
   فقط فراموش نکنید که دوستانتون رو هم دعوت کنید تا امتیاز دعوت رو هم بگیرید.
   موفق و پایدار باشید :)
 3. avatar
  علیرضا امیدیان نسب
  سلام
  مطلب رو تو وبلاگم گذاشتم وبقیه روهم دعوت کردم تا به مسابقه بیاین
  اینم لینک مطلبم
  http://karamann.blog.ir/1396/11/17/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%B0%D9%87%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86#comments
  • avatar
   سلام
   بسیار عالی :)
   خیلی ممنون که شرکت کردی
  • avatar
   بسیار عالی
   منتظر هستیم :)
  • avatar
   سلام
   مسابقه یک هفته ای هست شروع شده و تقریبا ۱۰ نفر شرکت کردن. 
   ۳ هفته دیگه وقت هست
  • avatar
   سخت نیست.
   شرکت کن حتما :)
  • avatar
   اره :)
   ۳ نفر حتی صوت فرستادن 
   در کار خیر باید سبقت گرفت :دی 
  • avatar
   تقریبا یک هفته مونده به سال جدید :)
 4. avatar
  علی رضا آهنی
  من فقط یک پند درباره ی موضوع نوشتم.اینم لینکش:
  http://html5-css3.blog.ir/post/99
  • avatar
   اکی ممنون برای شرکت :)
 5. avatar
  من که تلگرام ندارم پس نمی توانم صوت بفرستم وخیلی کاررونمی تونم انجام بدم پس نمی تونم شرکت کنم
  • avatar
   چرا میتونید.
   میتونید ایمیل کنید صوت یا متن رو. میتونید در سایت های اپلود رایگان صوت یا متن رو اپلود کنید در نظرات لینکش کنید.
   ب همین راحتی
  • avatar
    سلام
   بله میشه، ۲ هفته دیگه وقت هست
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
زندگی، یعنی عشق فرصت همراهی با، امید است درک همین اکنون است وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق شاید آن لبخندی ست، که دریغش کردیم رسم پذیرایی از تقدیر است یعنی تکاپو یعنی هیاهو شب نو، روز نو، اندیشه نو یعنی حرکت و امید
کانال تلگرام در بیان دنبال کنید
مسابقه